MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulaması

Bir önceki yazımızda saha satış yönetiminin önemine ve iyi bir saha satış uygulamasında bulunması gereken temel özelliklere kısaca değinmiştik. Bu yazımızda ise MBT tarafından üretilen, Logo Go ve Logo Tiger ile entegre çalışan, MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulaması’nın genel özelliklerinden bahsedeceğiz.

MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulaması / Programı,  plasiyerler aracılığıyla satış yapan işletmelerin sıcak satış ve soğuk satış süreçlerini, telefon, el terminali, tablet gibi mobil cihazlar üzerinden yönetmesini sağlayan bir mobil saha satış uygulamasıdır.

 

Online - Offline (Hibrid) Çalışma Özelliği

MBT Logo Mobil hem online hem de offline yani hibrid çalışma opsiyonuna sahip olması sebebiyle, özellikle sahada depo gibi alanlarda işlem yapan plasiyerlerin, internet bağlantılarıyla ilgili sorun yaşadıkları durumlarda işlemlerine devam edebilmelerini sağlar. İnternet bağlantıları tekrar sağlandığında sistem anında senkronize olur.

 

Whatsapp Üzerinden Doküman Paylaşımı

Saha satış ekiplerinin sahada en çok karşılaştıkları durumlardan biri de müşterilerinin hesap ekstresi istemeleridir. Bu durumlarda saha personelinin merkezi arayıp ekstre göndermelerini istemesi, işletmelerdeki iş ve iş gücü yoğunluğuna bağlı olarak oldukça zaman alabilmektedir. MBT Logo Mobil saha satış uygulamasıyla sahadaki kullanıcılar fiş kaydı sonrası dökümlerini whatsapp, telegram gibi uygulamalar üzerinden paylaşabilir, bu sayede hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf edebilirler.

 

E-Fatura / E-Arşiv Fatura / E-İrsaliye Desteği

MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulaması ile, sahadan yeni cari kart açılırken, carinin vergi kimlik numarasından E-Fatura / E-Arşiv Fatura / E- İrsaliye mükellefi olup olmadığı sorgulanır ve karttaki ilgili alanlar sorgulama sonucuna göre otomatik olarak doldurulur. E-Fatura / E-Arşiv Fatura / E- İrsaliye mükellefi ise fişler sisteme XML oluşturulmaya hazır halde (Fiş Numarası, ETTN Numarası vb.) kaydedilir.

 

GPS (Konum) Desteği

MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulamasının, Gps konum desteği sayesinde, fiş kaydı esnasında parametreye bağlı olarak fişin kaydedildiği yerin GPS konumu tutulabilir. Yine parametreye bağlı olarak saha satış elemanına sadece bulunduğu konumda işlem yaptırılabilir. Sonrasında bu bilgiler yönetici tarafından harita üzerinden izlenebilir.

 

Plasiyer Rota (Root) Takibi

MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulaması ‘nın yönetim paneli üzerinden gün, sıra ve müşteri adı şeklinde belirlenen rota, ayrı bir veri tabanına kaydedilir ve rota işlemleri bu veri tabanı üzerinden yapılır. Sıralı veya sırasız rota takibi ile satış elemanlarının gün içerisinde gidecekleri cariler belirlenip sadece o carilere işlem yapmaları sağlanabilir.

 

Ofis İçi ve Bluetooth Yazıcı Desteği

MBT Logo Mobil ile sahadaki kullanıcılar; fiş kaydı sonrasında dökümlerini WhatsApp üzerinden paylaşabilir, mail olarak gönderebilir, sahadan şirket içindeki herhangi bir yazıcıdan çıkarabilir veya bluetooth desteği olan cihazlardan çıktı alabilirler.

 

Kişiselleştirilmiş Raporlar

MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulamasının raporlar ekranı esnek bir şekilde düzenlenmiştir ve kullanıcı tarafından sürükle bırak yöntemiyle kolaylıkla dizayn edilebilir. İşletmenizin ihtiyaçlarına göre, farklı görünümlerde rapor şablonları hazırlayıp saklayabilir ve ek uğraş gerektirmeden hazırlanan bu şablonlara ulaşabilirsiniz.

MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de yöneticiler için özel olarak hazırlanan raporlar kısmıdır. Bu kısımda yöneticiye ait özel rapor ekranından hızlı bir şekilde fatura, sipariş, kasa, banka, çek/senet durum raporlarına ulaşabilir, haftalık, aylık, yıllık raporlar alabilir ve farklı dönemlerle karşılaştırmalı analiz yapabilirsiniz. Böylece işletmenizin genel durumunu takip edebilir, gerekli görülen alanlara müdahale edebilir ve işletmeniz için bir yol haritası belirleyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz genel özelliklerinin yanı sıra, MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulaması esnek ve parametrik yapısı sayesinde kullanım kolaylığına sahiptir. Bu sayede hem yöneticiler hem de saha satış ekipleri tarafından keyifle kullanılabilir.

Bu yazımızda MBT Logo Mobil Saha Satış Uygulamasının genel özelliklerinden bahsettik. Bir sonraki yazımızda MBT Mobil Saha Satış Uygulamasının modüllerinden detaylıca bahsedeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir