MBT Netsis Mobil

MBT Netsis Mobil  ile Netsis’i Mobilden Yönetin !

Hangi platformlarda çalışır?

netsis 3lü

Merak Edilenler

Uygulama iOS ve Android işletim sistemi destekli tüm cep telefonlarında ve tabletlerde çalışır.

 

Uygulama hem online, hem de offline çalışma özelliğine sahiptir. Cihazda internet bağlantısı bulunduğu takdirde doğrudan merkez veri tabanındaki canlı verilerle çalışır. Herhangi bir sebeple internet bağlantısı veya sunucu bağlantısı kesilirse uygulama çalışmaya devam eder. Bağlantı tekrar sağlandığında hızlı bir şekilde senkronizasyon sağlanır. Binlerce kart (stok kartı, cari kartı vb.) ve fiş, saniyeler içerisinde senkronize olur.

Sahada çalışan kullanıcılar için bluetooth desteği olan cihazlarda, bluetooth araç yazıcılarından döküm alınabilir, faturalar, siparişler, tahsilat makbuzları anında kesilebilir. Ayrıca şirket içerisindeki ağ yazıcılarından da döküm alınabilir.

Kullanıcılar uygulamayı yetkileri dahilinde kullanabilirler. Yetkisine bağlı olarak kullanıcı fiyat değiştiremez, iskonto yapamaz, belirlenen alanları göremez, sadece belirlenen raporları, cari kartlarını, stok kartlarını, kasa ve banka kartlarını görebilir. Tüm bu tanımlamalar sadece yönetim ara yüzünde yapılır, cihazlarda herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur.

Kullanıcı dostu program ara yüzü ile, kullanıcılar fatura, irsaliye ve siparişlerini hızlı bir şekilde düzenlerler.

netsistahst

Çalışma Özellikleri

MBT Netsis Mobil  ile Netsis Muhasebe Programınızı Mobilden Yönetin !

İNTERNET BAĞLANTISI ŞART DEĞİL !

Hybrid (online + offline] çalışma özelliği sayesinde, internet bağlantısı veya sunucu bağlantısı kesilse bile uygulama çalışmaya devam eder. Bağlantı tekrar sağlandığında binlerce kayıt, saniyeler içerisinde senkronize olur.

DOKÜMANLARINIZI PAYLAŞIN /YAZDIRIN

Sahadaki kullanıcılar; fiş kaydı sonrasında dökümlerini WhatsApp üzerinden paylaşabilir, mail olarak gönderebilir, şirket içindeki herhangi bir yazıcıdan çıkarabilir veya bluetooth desteği olan cihazlardan çıktı alabilirler.

E-FATURA / E-ARŞİV FATURA / E-İRSALİYE DESTEĞİ

Yeni cari kart açılırken, carinin vergi kimlik numarasından e-Fatura / e-Arşiv Fatura /e-İrsaliye mükellefi olup olmadığı sorgulanır. Karttaki ilgili alanlar sorgulama sonucuna göre otomatik olarak doldurulur. E-Fatura/e-İrsaliye mükellefi ise fişler sisteme XML oluşturulmaya hazır halde (fiş numarası, ETTN numarası vs.) kaydedilir.

KENDİ RAPORUNU DÜZENLE!

Raporlar ekranı esnek bir şekilde düzenlenmiştir. İşletmenizin ihtiyaçlarına göre farklı görünümlerde rapor şablonları hazırlayıp saklayabilir ve ek uğraş gerektirmeden hazırlanan bu şablonlara ulaşabilirsiniz.

Yöneticiye ait özel rapor ekranından hızlı bir şekilde fatura, sipariş, kasa, banka, çek/senet durum raporlarına ulaşabilir, haftalık, aylık, yıllık raporlar alabilir ve farklı dönemlerle karşılaştırmalı analiz yapabilirsiniz.

GPS DESTEĞİ

İsteğe bağlı olarak, "sadece müşteri konumunda işlem" yapılması sağlanabilir. Her türlü kayıt sonrasında parametreye bağlı olarak işlemin gerçekleştirildiği konum bilgisi elde edilir ve bu bilgiler sisteme kaydedilir. Sonrasında bu bilgiler yönetici tarafından harita üzerinden izlenebilir.

PLASİYER ROTA TAKİBİ

Yönetim paneli üzerinden gün, sıra ve müşteri adı şeklinde belirlenen rota, ayrı bir veri tabanına kaydedilir ve rota işlemleri bu veri tabanı üzerinden yapılır. Sıralı veya sırasız rota takibi ile satış elemanlarının gün içerisinde gidecekleri cariler belirlenip sadece o carilere işlem yapmaları sağlanabilir.

Uygulama

FATURA/ SİPARİŞ/ İRSALİYE GİRMEK BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI!

Kullanıcı dostu program ara yüzü ile fatura ve siparişlerinizi hızlı bir şekilde düzenleyebilir, hızlı ürün ekleme desteği ile seçilen ürünün fiyatını, miktarını ve indirimini girerek detay ekranına gerek kalmadan listeye ekleme yapabilirsiniz. İşlem yapılan fatura, sipariş veya irsaliye fişini beklemeye alabilir, arada başka bir işlem yapıp, sonrasında eski fişten tekrar devam edebilirsiniz. Parametreye bağlı olarak 'stok eksi bakiye kontrolü', kullanıcı yetkisine bağlı olarak ise 'farklı depolarda işlem' yapabilirsiniz.

STOK / HİZMET KARTI SEÇME YÖNTEMLERİ

Ürünleri kod /isim ile arama yaparak, barkod okutarak, stok grubundan veya resimlerinden arayarak seçebilir, ardından seçilen ürünleri "hızlı ekleme" ya da "detaylı ekleme" seçenekleriyle fatura/sipariş/irsaliye listesine ekleyebilirsiniz.

CARİ DETAYLARINI MI GÖRMEK İSTİYORSUNUZ ?

Cari karta ait telefon, fax, e-mail bilgilerini hatta GPS konum bilgilerini hızlı bir şeklide görebilir, kayıtlı GPS konumlarına harita üzerinden ulaşabilirsiniz. Cari hesap ekstre raporunda, görüntülenen raporun içinden çıkmadan fatura kalemlerinin detaylarını görüntüleyebilir ve cari karta ait raporları mail olarak veya WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

TAHSİLAT GİRİŞİ ÇOK KOLAY !

Nakit, çek, senet ve kredi kartı türlerinde tahsilat girişi yapabilir, yapılan tahsilatları mail olarak gönderebilir, WhatsApp üzerinden paylaşabilir ya da yazıcıdan döküm alarak müşteriye ulaştırabilirsiniz.